“Uzaktan Eğitmen Sertifika Programı”nı Başarıyla Tamamladık

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (OMU UZEM) OMÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü (BÖTE) işbirliğiyle düzenlenen, OMÜ’lü akademisyenlere uzaktan eğitim ile öğretim tasarım becerilerinin kazandırılmasının hedeflendiği “Uzaktan Eğitmen” sertifika programı ilk mezunlarını verdi.

Programda konuşan Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal: “Önemli olan uzaktan eğitim platformunun statik olmaması, aksine dinamik olmasıdır” diyerek uzaktan eğitimin OMÜ ölçeğinde teorik derslere uygulanabilirliğinden bahsetti.

Toplantıda, uzaktan eğitimin içinde bizzat görev alan bir akademisyenin bu eğitimleri alması gerektiğinin altı çizilerek, yeteneklerin geliştirilmesi tarafında bir katma değer olabileceği dile getirildi. Programa katılan akademisyenler eğitimlerle ilgili tecrübe ve düşüncelerini aktararak eğitimlerin çıktıları hakkında Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal’a ve programın koordinatörlüğünü üstlenen akademisyenlere görüş ve taleplerini ilettiler.

Programın sonunda Prof. Dr. Yüksel Ardalı, Dr. Öğr. Üyesi Hasan Atsız, Dr. Öğr. Üyesi Kemal Özcan, Dr. Öğr. Üyesi Belkıs Tekgüler, Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ali Zengin ve Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Özcan’a Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal tarafından sertifikaları takdim edildi.

  • Fotoğraflar