ZAMAN TÜNELİ

UZEM Faaliyetlerine Başladı

Eylül 2009 - İlk Programımızı Açtık

2 T.C. Sağlık Bakanlığı ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile ebelik önlisans bölümü mezunlarına lisans tamamlama imkanı sağlandı. 8.000’den fazla öğrenci UZEM aracılığı ile lisans tamamlama eğitimlerine başladı.

Mayıs 2010 - SAMULAŞ Personel Seçme Sınavını Gerçekleştirdik

samulas Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin isteği üzerine SAMULAŞ A.Ş. bünyesinde, hafif raylı sistemde çalıştırılacak personel için yazılı personel seçme sınavı düzenledik.

Temmuz 2010 - ``Uzaktan Eğitim Çalıştayı``nı Düzenledik

calistay2010 yılı Haziran ayında OMÜ Kongre Kültür Merkezi’nde “Uzaktan Eğitimde Problemler ve Çözüm Önerileri” konulu çalıştayı düzenledik. Çalıştayda Merkez Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Sönmez PAMUK uzaktan eğitimin geleceği üzerine bir sunum yaptı.

Aralık 2010 - ``15. Türkiye’de İnternet Konferansı``na Katıldık

internet_konferans15.’si düzenelenen konferansa UZEM’ i temsilen, Müdürümüz Prof. Dr. Vedat CEYHAN, Müdür Yardımcıları Yrd. Doç. Dr Sönmez PAMUK ile Öğr. Gör. Onur BARAN katıldı. Konferansta, uzaktan eğitim uygulamaları çok boyutlu ele alınarak, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı.

Temmuz 2011 - İlk Mezunlarımızla Mezuniyet Coşkusu Yaşadık

elt_mezuniyetUzaktan eğitim programı kapsamında Türkiye genelinde Ebelik Lisans Tamamlama Programına katılan 3.300 yüksekokul mezunu ebeden 2.600′ü, 2 yıl süren eğitimlerini tamamlayarak mezun oldu.

Aralık 2011 - Nevşehir Üniversitesi'ni Ağırladık

6Nevşehir Üniversitesi MYO Müdürü Doç. Dr. Mustafa KOYUNCU, Enformatik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hacı AKTAŞ ve beraberindeki heyet, merkezimizi ziyaret etti. Konuklar, uzaktan eğitim çalışmaları için bizden destek sözü aldı.

Nisan 2012 - Amasya Üniversitesi'ne İçerik Desteği Sunduk

amasyaAmasya Üniversitesi kampüs içi uygulamalarla ilgili (Atatürk İlke ve İnkilap Tarihi, Türk Dili ve İngilizce) içeriğin temini için merkezimizi tercih etti.

Nisan 2012 - Ağız ve Diş Teknikerliği Yetkilendirme Sınavlarını Gerçekleştirdik

8Sağlık Bakanlığı adına “Ağız ve Diş Teknikerliği Yetkilendirme Sınavları”nı gerçekleştirdik. Sınavlara Türkiye çapında yoğun bir katılım oldu. Merkezimiz, 15 farklı sınav merkezinde ölçme değerlendirme uygulamalarını gerçekleştirdi.

Mayıs 2012 - Psikolojinin Tıbbi Uyg. Yetkilendirme Sınavlarını Gerçekleştirdik

dis_teknikerSağlık Bakanlığı adına “Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Yetklendirme” sınavlarını gerçekleştirdik.

Temmuz 2012 - Ameliyathaneden Canlı Yayın Yaptık

ameliyathaneUZEM’in organizasyonu ve OMÜ Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalının işbirliği ile ‘Nuss Çalıştayı’ düzenlendi. Çalıştay bünyesinde, UZEM, proje için bir haftalık ön çalışma yürüttü.

Ekim 2012 - Rusya ile İşbirliği Kararı Aldık

perm-uni OMÜ UZEM yurtdışı eğitim çalışmalarını başlatabilmek için 3 kişiden oluşan bir heyet ile Rusya’nın yolunu tuttu.

Kasım 2012 - İnvaziv Cerrahi Web Sempozyomunu Gerçekleştirdik

cerrahlarOMÜ Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı tarafından ulusal ve uluslararası katılımcıların yer aldığı, “Minimal İnvaziv Cerrahi Web Sempozyomu” düzenlendi.

Ocak 2013 - Giresun Üniversitesi'ni Ağırladık

10Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahir KADAKAL ve beraberindeki heyet, merkezimizi ziyaret ederek uzaktan eğitim uygulama ve teknolojileri hakkında bilgi ve destek sözü aldı.

Mayıs 2013 - AFAD Görevde Yükselme Sınavını Gerçekleştirdik

afadSamsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Görevde Yükselme Sınavını ve organizasyonunu başarıyla gerçekleştirdik.

Mayıs 2013 - 19 Ülke, 5 Farklı Dilde Sınav Yaptık

yos91 Türk üniversitesi tarafından kabul edilen Ondokuz Mayıs Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Giriş Sınavı (OMÜ YÖS) Türkiye ve Türkiye dışı pek çok merkezde, Türkçe, İngilizce, Rusça ve Arapça dillerinde, eş zamanlı olarak 18 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirildi.

Haziran 2013 - Moskova Devlet Üniversitesi'ni Ağırladık

rus_isbirligiLomonosov Moskova Devlet Üniversitesi’nden (Lomonosov Moscow State University) Prof. Dr. Evgeny V. SHEIN ve Prof. Dr. Aminat B. UMAROVA merkezimizi ziyaret etti.

Temmuz 2013 - 9000 Eczane Personeline Sertifika Eğitimi Verdik

eczaciOMÜ, Türk Eczacıları Birliği ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokolle, Türkiye çapında, eczanelerde çalışan yardımcı personele yönelik bir eğitim programı düzenlendi.

Eylül 2013 - Kampüs İçi Ortak Dersleri Üstlendik

kampusiciÜniversitemiz bünyesinde ortak dersler başlığı altında verilen Türk Dili, Atatürk İlke ve İnkılapları, İngilizce derslerini internet üzerinden üniversitemiz öğrencilerine sunduk.

Eylül 2013 - Melikşah Üniversitesi'ne Altyapı Desteği Sunduk

meliksahMelikşah Üniversitesi, uzaktan eğitim alt yapısının ve yazılımlarının kurulması, ilgili sistemlerin sorunsuz bir şekilde sürdürülmesi, merkezi sınavların yapılması ve değerlendirilmesi gibi uzaktan eğitim ve merkezi sınav uygulama ihtiyaçlarını tecrübeli merkezimiz ve kadromuz ile gidermeyi tercih etti.

Eylül 2013 - GOP Üniversitesi'ne Altyapı Desteği Sunduk

gopGaziosmanpaşa Üniversitesi, uzaktan eğitim alt yapısının ve ilgili yazılımlarının kurulumu, ilgili sistemlerin sorunsuz bir şekilde sürdürülmesi, merkezi sınavların yapılması ve değerlendirilmesi gibi uzaktan eğitim ve merkezi sınav uygulama ihtiyaçlarını tecrübeli merkezimiz ve kadromuz ile gidermeyi tercih etti.

Eylül 2013 - Hitit Üniversitesi'ne Altyapı Desteği Sunduk

11Hitit Üniversitesi’ne yaptığımız ziyaret ile bilgi ve tecrübelerimizi paylaştık.

Eylül 2013 - Eğitim Lisans Tamamlama Programını Hayata Geçirdik

egitim_lisans_tamamlamaMEB’ de Sınıf ve Fen Bilgisi Öğretmenliği branşlarında hizmet veren ve iki ya da üç yıllık yüksek öğrenim mezuniyeti bulunanlara yönelik “Lisans Tamamlama Protokolü, Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI ile Rektör Prof. Dr. Hüseyin AKAN tarafından imzalandı.

Şubat 2014 - Seviye Belirleme ve Bursluluk Sınavı Yaptık

vakif_kolejOMÜ kampüs alanında bulunan OMÜ Vakfı Koleji adına “Seviye Belirleme ve Bursluluk” sınavlarını düzenledik. Puanların hesaplanması, yayınlanması ve diğer tüm ölçme – değerlendirme faaliyetlerini merkezimiz başarıyla yürüttü.

Nisan 2014 - İnternet Haftası Etkinliklerine Katıldık

internet_haftasiSamsun MYO Bilgisayar Teknolojileri Bölümü ve Enformatik Bölümü tarafından düzenlenen “İnternet Haftası” etkinlikleri.

Nisan 2014 - Çek Ziyaretçileri Ağırladık

cek_ziyaretUluslararası Öğrenci Değişim Programı (ERASMUS) kapsamında Çek ziyaretçiler merkezimizi ziyaret etti.

Nisan 2014 - Ordu Üniversitesi'ni Ağırladık

DSC00900 Ziyaret kapsamında Merkezimizi ziyaret eden Ordu Üniversitesi akademisyen grubu UZEM ders sistemi, personel yapısı ve birimler hakkında ayrıntılı bilgi aldı.

Nisan 2014 - Avukat Kadroları Ünvan Değişikliği Sınavını Gerçekleştirdik

avukatlikSağlık Bakanlığı kadrolarında istihdam edilen ancak avukatlık statüsü bulunmayan personele yönelik Ankara merkezli “Ünvan Değişikliği” sınavını gerçekleştirdik.

Haziran 2014 - İLİTAM'da Mezuniyet Coşkusunu Yaşadık

ilitam_mezuniyetOndokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve OMU UZEM işbirliğiyle İlahiyat Lisans Tamamlama Programı’nı başarıyla tamamlayan 237 öğrenci, diplomalarını İlahiyat Fakültesi Salonu’nda yapılan törenle aldı.

Temmuz 2014 - Pedagojik Formasyon Eğitimlerini Başlattık

pedagojikSayıları 1600’ü bulan Pedagojik Formasyon öğrencileri, uzaktan eğitim sayesinde programa ait tüm teorik dersleri internet üzerinden almaya başladılar. Programın uygulamalı dersleri ise OMÜ Eğitim Fakültesi tarafından verildi.

Temmuz 2014 - UNİGEP Projesine Destek Verdik

unigep“Üniversite Öğrencilerinin Demokrasi ve İnsan Hakları Bilincini Geliştirme Projesi” (UNIGEP) öğrencileri, merkezimiz aracılığı ile eğitimlerini tamamlayıp sertifikalarını aldı.

Ağustos 2014 - UZEM Akademi'de Mezuniyet Heyecanı Yaşadık

IMG_1003UZEM teknik-yazılım ekibinde kendisini geliştirmek isteyen adaylara yönelik 6 haftalık yaz kampını başlattık. Geleneksel hale getirmeye çalıştığımız UZEM Akademi’ye dahil olan öğrenciler eğitimlerin sonunda sertifikalarını aldı.

Ağustos 2014 - Postane Personeline Görevde Yükselme Sınavı Düzenledik

posta_gorevPostane Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kadrolarında çalışan personele yönelik “Şef Görevde Yükselme Sınavı” organizasyonunu başarıyla gerçekleştirdik.

Eylül 2014 - Yeni Döneme Yeni Programlar ile Başladık

onlisans2014-2015 eğitim öğretim yılında, Medya İletişim, Bilgisayar Programcılığı ve Çocuk Gelişimi önlisans programları ile Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ve Yerel Yönetimler tezsiz yüksek lisans programlarını başlattık.

Kasım 2014 - TAG Öğrencilerimizle Mezuniyet Coşkusunu Yaşadık

tag_mezuniyetFen Bilimleri Enstitüsü ile ortaklaşa yürüttüğümüz Taşınmaz Değerleme ve Geliştirme Tezsiz Yüksek Lisans Programından mezun olan öğrencilerimize tören ile diplomaları verildi.

Kasım 2014 - Sinop Üniversitesi'ni Ağırladık

DSC00181Sinop Üniversitesinden gelen konuklara UZEM alt yapısı hakkında bilgi verildi. UZEM birimlerini gezen heyet, içerik birimi, idari büro, destek ekibi odalarını ve stüdyo ortamını gezerek gerek personel gerek UZEM işleyişi hakkında ayrıntılı bilgi aldı.

Kasım 2015 - OMÜ Yazılım Çalışmalarına Başladı

IMG_20140820_160529 Üniversitemizin yazılım ihtiyacını karşılamak üzere kurulan OMÜ yazılım grubu UZEM bünyesinde çalışmalarına başladı.

Aralık 2015 - Akademi Yaz Kampı Mezuniyeti

IMG_20140820_160529 Bu yıl 2.’si düzenlenen UZEM Akademi Yazılım Kampı çalışmalarının sonuna geldi. Geleneksel hale getirmeye çalıştığımız UZEM Akademi 6 haftalık bir eğitimin sonunda 2. kez mezun verdi.

Yeni Sertifika Programları Açılıyor!

unnamed 2016 – 2017 eğitim öğretim döneminde Uzaktan eğitimle SPSS öğrenme imkanı tanıdık…

“15 Temmuz Sonrası Siyaset ve Üniversiteler” Konferansı

konferans-1 Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Sosyal ve Kültürel Araştırmalar Derneği (SOSKADER) iş birliği ile gerçekleştirilen “15 Temmuz Sonrası Siyaset ve Üniversiteler” konulu konferans Uzaktan Eğitim Merkezinin (UZEM) Konferans Salonu’nda yapıldı.

UZEM Akademi Kaldığı Yerden Devam Ediyor!

IMG_0991 Bu yıl 2.’si düzenlenen UZEM Akademi Yazılım Kampı çalışmalarının sonuna geldi. Geleneksel hale getirmeye çalıştığımız UZEM Akademi 6 haftalık bir eğitimin sonunda 2. kez mezun verdi.

Uluslararası İlişkiler Birimi Öğrenci Buluşması

3 OMÜ Uzaktan Eğitim Merkezi Konferans Salonunda Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Birimi ve Uluslararası Öğrencilerle tanışma toplantısı düzenlendi.

Ekim 2020 - UZEM Ders Açılışı

2020-2021 eğitim ve öğretim dönemi, Rektör Prof. Yavuz Ünal’ın canlı yayın üzerinden verdiği “Pandemi Döneminde Eğitim-Öğretim Stratejisi ve Süreçlerin Değerlendirilmesi” konulu açılış dersiyle başladı.

Ağustos 2021 - Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi Mezunları Kep Attı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı “Online Mezuniyet Töreni” OMÜ UZEM konferans salonunda gerçekleşti.

Kasım 2021 - “Uzaktan Eğitmen Sertifika Programı”nı Başarıyla Tamamladık

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (OMU UZEM) OMÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü (BÖTE) işbirliğiyle düzenlenen, OMÜ’lü akademisyenlere uzaktan eğitim ile öğretim tasarım becerilerinin kazandırılmasının hedeflendiği “Uzaktan Eğitmen” sertifika programı ilk mezunlarını verdi

Şubat 2021 - “Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Eğitim Programı”nın Teorik Kısmı Başarıyla Tamamlandı

“XI. Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Eğitim Programı”nın teorik kısmı, uzaktan eğitimle asenkron şekilde tamamlandı.

Mart 2023 - OMÜ YÖS 2023 İçin Geri Sayım Başladı: “19 Üniversite İçin Tek Sınav”

OMÜ YÖS 2023 21 Mayıs 2023, Türkiye saati ile 13:00‘da 4 kıta 66 ülke 108 merkezde gerçekleştirilecek.

Mayıs 2023 - Ugandalı Konuklar Merkezimizi Ziyaret Etti

William Edward Ssettuba ve Ugandalı iş adamı David Lugya Sserunkuuma merkezimizi ziyaret etti.
  • Bu sayfa size yardımcı oldu mu?
  • Evet   Hayır