OMÜ Eğitim Öğretimde Kalite Standartlarını Yükseltiyor

Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) kalite iyileştirme süreçleri kapsamında Kalite Komisyon Toplantısı gerçekleştirildi. Bu doğrultuda akreditasyon, kalite yönetimi, stratejik planlama, sürekli iyileştirme gibi kurumsal yetkinliğin arttırılmasına hizmet eden öge ve süreçler konusunda ön plana çıkan Sakarya Üniversitesi’nin (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Ondokuz Mayıs Üniversitesinin konuğu oldu. UZEM Konferans Salonunda, gerçekleşen toplantıda “Üniversitelerde Kalite Kontrol ve Stratejik Bilgi Yönetimi” başlıklarında bilgi verildi.

Konferansta Sakarya Üniversitesinin kalite standartlarını geliştirme çalışmalarından bahseden ELMAS, bu yönde yürüttükleri çalışmaları ve ileride planladıkları projelerden bahsetti. ELMAS, sistemin teknolojik altyapısı, iş gücü gereksinimleri, teknik olarak yönetilmesi ve avantajlarından bahsetti. Bu aşamada OMÜ ile her zaman işbirliğine hazır olduklarını belirten ELMAS, OMÜ’ nün köklü bir üniversite olduğunu dile getirerek, her türlü desteğe, birlikte çalışmaya açık olduklarını, OMÜ’yü kardeş üniversite olarak gördüklerini dile getirdi.

İlginin büyük olduğu konferansa, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Rektör Yardımcıları; Prof. Dr. Mehmet Kuran ve Prof. Dr. Vedat Ceyhan, Rektör Başdanışmanı ve UZEM Müdürü Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz ile Rektör Danışmanları; Prof. Dr. Hüsnü Demirsoy ve Doç. Dr. Onur Bekiroğlu, Genel Sekreter Vekili Yılmaz Taşova, Dekanlar, Daire Başkanları, Bölüm Başkanları, Fakülte ve MYO yöneticileri ile ilgili kişiler katıldı.

Konferansın sonunda Rektör Prof. Dr. Sait BİLGİÇ işbirliğine her zaman hazır olduklarını belirtip, Prof. Dr. Muzaffer ELMAS‘a adına bir fidan dikileceği müjdesini verdi.