Akademik Girişimcilik Sertifika Programı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) TÜBİTAK 1601 Girişimcilik projesi kapsamında, UZEM Turuncu Salon’da 40 akademisyenin katılımıyla 10 gün ve 60 saat süren Akademik Girişimcilik Sertifika Programı yapılan sertifika töreni ile tamamlandı.

Sertifika programının açılış konuşmasını yapan Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Kürşat Demiryürek, OMÜ’de bu yıl yapılan tüm araştırma, yayın, patent ve girişimcilik çalışmaları ile önümüzdeki yıl üniversitenin, Yenilik ve Girişimcilik Endeksi’nde ilk 50 üniversite arasına tekrar gireceğine inandığını söyledi. Canlı girişimcilik derslerini aynı zamanda OMÜ Uzaktan Eğitim Merkezi’nde (UZEM) video ders olarak kayıt altına aldıklarını ve bu akademik girişimcilik eğitimi uygulamasını tüm Türkiye’ye yaygınlaştıracaklarını belirten Prof. Dr. Demiryürek, başta UZEM yöneticileri ve teknik uzmanlarına programın yürütülmesi için sundukları altyapı hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Demiryürek, ayrıca tüm sertifika programı eğitmenlerine ve katılımcılara da şükranlarını sundu.

Sertifika programı kapsamında tüm katılımcıların iş planı sunumları jüri üyelerince değerlendirildi ve proje pazarında dereceye giren akademisyenlere şiltleri; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, Rektör Başdanışmanı ve UZEM Müdürü Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, UZEM Müdür Yardımcısı Prof. Dr. İzzet Akça tarafından verildi. Başarılı olan katılımcılara sertifikaları; projede aynı zamanda eğitmen olan Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Kürşat Demiryürek, Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Direktörü Prof. Dr. Ömer Andaç ve TTO Uzmanı Osman Özkoç tarafından takdim edildi.

IMG_2534 IMG_2542 IMG_2545 IMG_2550 IMG_2615 IMG_2626 IMG_2628 IMG_2632
IMG_2631 IMG_2636 IMG_2641