Yeni Kayıtlı Öğrencilerimize Yönelik UZEM Sistem Tanıtımı ve Merak Edilenler

Aramıza yeni katılan değerli öğrencilerimiz UZEM Ailesine hoşgeldiniz; bildiğiniz üzere ÖSYM tarafından yerleştirme işlemleri tamamlanmış ve yerleştirme sonuçları ilan edilmiştir. İzleyen süreçte kesin kayıt işlemlerini tamamlamanız ve yasal olarak öğrencilik statüsü kazanmanız için izlemeniz gereken bazı adımlar vardır. Bu adımların neler olduğu ve sürecin nasıl yürütüleceği konusunda Üniversitemiz tarafından hazırlanan kayıt kılavuzuna bakmanız önemlidir. Bunun dışında kalan sorularınız ve talepleriniz için iletişim formumuzu kullanabilir veya bize telefon ile ulaşabilirsiniz.

UZEM bünyesinde yürütülen programlarımız hakkında ayrıntılı bilgi için aşağıda belirtilen sayfa bağlantılarına tıklamanız yeterli. Herkese başarılar diliyoruz.

Yeni Kayıtlanma Adımları

Kayıt işlemlerinden sonra size verilen öğrenci belgesinde yer alan öğrenci numaranız ile beraber takvimde belirtilen tarihine kadar Halkbank Şubelerine öğrenim harcı, ve materyal gideri olmak üzere program ücret ödemesi yapmanız gerekmektedir.

Ödemenizi yaptıktan sonra takvimde belirtilen tarihine kadar ubs.omu.edu.tr adresinden ders seçimlerini yapmanız gerekmektedir. Bu sisteme giriş yapabilmeniz için aynı sistem üzerinden kullanıcı adı ve şifrenizi alabilirsiniz.

Dersler akademik takvimde belirtilen tarihte başlayacaktır. Bu tarihten önce UZEM EĞİTİM PORTALINA  (sanal kampüs) giriş yapamazsınız. Duyuru ve bilgilendirmeler için uzem.omu.edu.tr adresini sık sık ziyaret etmenizde fayda olacaktır.

Bu başlıkların dışında sorularınız hala devam ediyorsa Destek Ekibimizle  görüşmenizi öneririz.