YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ SINAVI
0362.312 1919 | Dahili: 7254     Uluslararası İlişkiler Birimi     Prof.Dr. Hüsrev Mennan

Ön Kayıt İşleminin Yapılması

OMU-YÖS’ e başvuracak adayların yos.omu.edu.tr adresinden “online kayıt” işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt için geçerli bir e-mail adresi gereklidir. Kayıt işleminden sonra, adayların e-mail adreslerine kayıtlarıyla ilgili bilgilendirme gönderilecektir. Bu aşamadan sonra adaylar “Kesin Kayıt” aşamasına geçeceklerdir.

Kesin Kayıt İşleminin Yapılması

Online kayıt işlemlerini tamamlayan adaylar, e-mail adreslerine gönderilen kayıt talimatları ile yos.omu.edu.tr adresinden kesin kayıt işlemlerini gerçekleştireceklerdir. Bu aşamada, adayların sınava girmek istedikleri dil ve sınava girmek istediği merkezi belirlemesi gerekmektedir. Adayın, kolaylıkla tanınmasını sağlayacak sekilde yüzü açık ve cepheden, son üç (3) ay içerisinde çekilmiş bir adet fotoğrafı JPEG formatında sisteme yüklemesi gerekmektedir. Adaylardan kesin kayıt işleminin yapıldığı sürede sınav başvuru ücretinin alınması için kredi kartı bilgileri istenmektedir. Sınav başvuru ücreti olan 180 TL (~80USD)’nin alınması amacıyla ilgili yere adayın kendisine veya bir yakınına ait olan kredi kartı bilgilerini eksiksiz olarak girmesi gerekmektedir. Banka havalesi yoluyla ödeme yapacak adayların havale dekontunu faks (0362 457 58 06) ya da e-mail (ise@omu.edu.tr) yolu ile koordinatörlüğe ulaştırmaları gerekmektedir.

Kayıt Kontrolü

Kesin kayıt işlemini tamamlayan adaylar, yos.omu.edu.tr adresinden kayıt kontrollerini yapabilecektir. OMÜ-YÖS sınavı için kesin kayıt ve ödemesini yapan adayların e-mail adresine sınava girmek istediği dil, sınava gireceği merkezin adres ve iletişim bilgileri gönderilecektir. NOT: Tüm başvurular, OMU- YÖS Koordinatörlüğü tarafından alınacak ve değerlendirilecektir. OMÜ-YÖS sınavına online başvuru dışında yapılacak diğer başvurular kabul edilmeyecektir. OMÜ-YÖS sınavına yapılan online başvurularda bilgilerin doğruluğundan aday sorumludur. Aday sınava giriş için gerekli olan koşulları herhangi bir şekilde yerine getirmezse, sınav başvurusu geçersiz sayılacaktır.

OMÜ – YÖS Sınavına Giriş

İnceleme sonunda başvurusu kabul edilen ve sınava girmeye uygun bulunan adayların e-mail adreslerine sınava giriş için gerekli tüm bilgiler (sınav dili, sınav merkezi adresi ve iletişim bilgileri) başvuru tarihi sonunda; gönderilmeye başlanacaktır. Sınav, denetimli olarak Türkiye saati ile 10.00’da yapılacaktır (Yurtdışındaki sınav merkezlerinde sınav saati Türkiye’ye gore ayarlanacaktır.)

  • Bu sayfa size yardımcı oldu mu?
  • Evet   Hayır