UZEM Bildirimleri Yardım Rehberi

UZEM Bildirimleri, size yeni bir bildirim geldiğinde ekranınızın sağ alt kısmında veya cep telefonunuzun bildirim panelinde bir pop-up penceresi açarak UZEM ile ilgili önemli gelişmeleri size bildirir, böylece siz de UZEM den gelen önemli bildirimleri gözden kaçırmamış ve zamanında okumuş olursunuz.

UZEM Bildirimlerine Abone Olun

Bildirimlere abone olmak için aşağıdaki butona tıklayarak açılan sayfada “Devam Et” butonuna tıklayın. (Zaten abone iseniz tıklamanıza gerek yoktur)

UZEM Bildirimlerini iPhone ve iPad cihazları ile Safari ve Opera tarayıcıları desteklememektedir. UZEM olarak Google Chrome  tarayıcısını kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Cevaplar

  Bildirimlere nasıl abone olurum?

http://uzem.omu.edu.tr veya http://portal.uzem.omu.edu.tr sitesine giriş yaptıktan sonra sayfanın üstünde “OMÜ UZEM Size Bildirim Göndermek İstiyor.”  kutucuğu çıkacaktır. (Dilerseniz bu sayfanın üst kısmındaki “Abone Ol” butonuna tıklayarak abone olabilirsiniz.)

“İzin ver” butonuna tıkladıktan sonra gelecek olan kutucukta tekrar “İzin ver” butonuna tıklayarak bildirimlere abone olabilirsiniz.

Ekran Alıntısı2

  Bildirimlere cep telefonumdan abone olabilir miyim?

Android cep telefonu veya tabletinizden bildirimlere abone olabilirsiniz. Fakat iOS işletim sistemi web bildirimlerini desteklemediğinden dolayı iPhone ve iPad cihazlarınızdan bildirimlere abone olamazsınız.

Android cep telefonu veya tabletinizden abone olmak için yukarıdaki işlemlerin aynısını yani http://uzem.omu.edu.tr veya http://portal.uzem.omu.edu.tr adresine giriş yaptıktan sonra üst kısımda “OMÜ UZEM Size Bildirim Göndermek İstiyor.” kutucuğu çıkacaktır. “İzin ver” butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfada tekrar “İzin ver” butonuna tıklayarak bildirimlere abone olabilirsiniz.

n4_large2n4_large45

  Bildirim geldiğini nasıl anlarım?

Bilgisayarınıza bildirim geldiğinde resimde görüldüğü gibi ekranınızın sağ alt köşesine bildirim gelmektedir. Android cep telefonu veya tabletinize ise üst kısımdaki bildirim çubuğuna gelmektedir.

Windowsornekn4_large4

  Bildirimlere abonelikten nasıl çıkarım?

Artık UZEM Bildirimlerini almak istemiyorsanız aşağıdan kullandığınız tarayıcı ile ilgili adımları takip ederek bildirimlere aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Google Chrome :

 1. Sağ üst köşedeki ”  ” butonunu tıklayarak “Ayarlar” butonuna tıklayın.
 2.  Açılan sayfada en alt kısımda “Gelişmiş ayarları göster…” yazısına tıklayarak “Gizlilik” başlığı altında “İçerik ayarları…” butonuna tıklayın.
 3. Açılan sayfada ise “Bildirimler” başlığı altında “İstisnaları yönet…” butonuna tıklayın.
 4.  Son olarak açılan sayfada https://uzem.connect.digital adresinin üzerine fare ile gelerek sağ köşede çıkan “x” butonuna tıklayın ve “Bitti” butonuna tıklayın.

Google Chrome Mobil :

 1. Sağ üst köşedeki ”  ” butonuna dokunarak “Ayarlar” seçeneğine dokunun.
 2. “Gelişmiş” başlığı altındaki “Site ayarları” butonuna dokunarak açılan sayfada “ Bildirimler” butonuna dokunun.
 3. Son olarak “https://uzem.connect.digital” sitesine dokunarak açılan sayfada “TEMİZLE VE SIFIRLA” butonuna dokunun.

Mozilla Firefox :

 1. Sağ üst köşedeki ”  ” butonunu tıklayarak “Seçenekler” butonuna tıklayın.
 2. Sol menüden “İçerik” başlığına tıklayarak açılan sayfada “Bildirimler” başlığı karşısındaki “Seç” butonuna tıklayın.
 3. Son olarak açılan sayfada https://uzem.connect.digital başlığına tıklayarak “Siteyi sil” butonuna tıklayın ve “Değişiklikleri kaydet” butonuna tıklayın.
  Bildirimlere herhangi bir cihazdan abone olmak yeterli mi?

Bildirimleri hangi cihazlarınızdan almak istiyorsanız o cihazlarınızı kullanarak abone olmanız gerekmektedir. Örneğin hem bilgisayar hem de cep telefonunuza bildirim gelmesini istiyorsanız iki cihazınızdan da bildirimlere abone olmanız gerekmektedir.

 • Bu sayfa size yardımcı oldu mu?
 • Evet   Hayır